Provoz a údržba
Samolepící těsnící šňůry

Plochá těsnící šňůra se užívá nejčastěji při usazování žáruvzdorného skla, nebo k utěsnění dvířek kamen,krbů a kotlů. 

Těsnící šňůry

Žáruvzdorná grafitová těsnící šňůra do dvířek, pletená měkká, průměr 6 mm,8 mm,10 mm,12 mm,14 mm. 

Krbové čistící poleno

 

Čistící poleno je určeno pro všechny typy komínů.
Roztopením krb. kamen se nahřeje dehet na stěně kouřovodu a komínu a současně zvýší tah .Špalek hoří přibližně 90 minut.
Kouř z čistícího špalku obsahuje přídavné chemické látky, které stoupají a usazují se na povlacích kreosotu a zároveň jej narušují.
Následkem této reakce se usazeniny uvolní a zredukují, sníží se pravděpodobnost požáru v komíně, takže Vaše příští použití kamen nebo krbu bude bezpečnější.
Část kreosotu bude padat zpět do topeniště, kde se dopálí
U velkých krbových ohnišť je nutné spalovat dva špalky najednou.

Kamnářská čerň

Černá žáruvzdorná jemná krémová barva na udržování litinových kamen a plátů. Chrání kovové a litinové části vložek, kamen, pecí nebo grilů, propůjčuje původní vzhled. Lze použít i na kouřovod. Pastu snadno rozetřeme, necháme několik minut zaschnout a pak kartáčem nebo hadříkem vyleštíme. Po zatopení je téměř bez zápachu.

Žáruvzdorné lepidlo na šňůry

Lepidlo na šňůry do kamen a krbů Fermit-použitelnost do 1100 stupňů celcia,obsah - 17 ml.

Alupáska

Hliníková (alu) páska slouží k dokonalému obalení tepelných izolací na horkovodních vedeních, k vytváření reflexních vrstev pro optické snímání, k nekonečnému napojování hliníkových fólií a k přelepování spár izolačních materiálů kašírovaným hliníkem. Výborně se hodí pro izolace a opravy ventilačních a klimatizačních systémů, hliniková (alu) páska poslouží i jako dobrá parotěsná zábrana.

Hliníková (alu) páska je spojení hliníkové fólie žíhané na měkko s vrstvou polyakrylátového lepidla, které neobsahuje rozpouštědla. Páska je navíc nehořlavá a odolá většině chemikálií, což znamená možnost dlouhodobého použití uvnitř i venku. Hliníková páska dobře odráží teplo, velmi málo propouští páru a zabraňuje průchodu mikrovlnného záření.

 1  2   Dalsi